2016 Finals Schedule

This is the running time if Alison Dartnell wins the semi-final match against Alison Hare:

Date Time Competition Rink Score Name Score Marker
(Blue Stickers)   (Red Stickers)
Friday 16 September 10:00 Ted Cook     Richard Rose v Ted Vidler    
Trevor Pedley Alan Pool  
Two Wood     Kate Davies v Ann Powell   Margaret Rayment
Pratt     Keith Newberry v Fred Wasmuth   John Howard
Saturday 17 September 10:00 Andre     Richard Rose v Ron Lofts    
Dave Morris Patrick Miller  
Handicap     Kate Davies v Alison Dartnell    
Masters     Adam Smith v Ted Vidler   John Howard
Wakeling     Geoff Byatt v Fred Wasmuth    
Alison Hare Ann Powell  
14:00 Stewart Cup     Richard Rose v Fred Wasmuth /Adam Smith   Byron Davies
Fixed Jack     Kate Davies v Sandra Fenton    
Jubilee     Brenda Watson v Alison Hare    
Canfield     Geoff Byatt v Ron Lofts    
John Young Roy Francis  
Jr Championship     Trevor Watson v Paul Topley   Brian Martin
Sunday 18 September 10:00 Howlett     Alison Dartnell v Alison Hare    
Sandra Fenton Ann Powell  
His & Hers     Kate Davies v Marion Lofts    
Byron Davies Ron Lofts  
Championship     Adam Smith v Ted Vidler   Richard Rose
14:00 Fixed Jack     Richard Rose v Ted Vidler   Trevor Pedley
Plate – Final     Kath Jolly v Barbara Morrish    
Championship     Kate Davies v Alison Dartnell   Margaret Rayment

 

This is the running time if Alison Hare wins the semi-final match against Alison Dartnell:

Date Time Competition Rink Score Name Score Marker
(Blue Stickers)   (Red Stickers)
Friday 16 September 10:00 Ted Cook     Richard Rose v Ted Vidler    
Trevor Pedley Alan Pool  
Two Wood     Kate Davies v Ann Powell   Margaret Rayment
Pratt     Keith Newberry v Fred Wasmuth   John Howard
Saturday 17 September 10:00 Andre     Richard Rose v Ron Lofts    
Dave Morris Patrick Miller  
Fixed Jack     Kate Davies v Sandra Fenton    
Masters     Adam Smith v Ted Vidler   John Howard
Wakeling     Geoff Byatt v Fred Wasmuth    
Alison Hare Ann Powell  
14:00 Stewart Cup     Richard Rose v Fred Wasmuth /Adam Smith   Byron Davies
Handicap     Kate Davies v Alison Hare    
Canfield     Geoff Byatt v Ron Lofts    
John Young Roy Francis  
Jr Championship     Trevor Watson v Paul Topley   Brian Martin
Sunday 18 September 10:00 Howlett     Alison Dartnell v Alison Hare    
Sandra Fenton Ann Powell  
His & Hers     Kate Davies v Marion Lofts    
Byron Davies Ron Lofts  
Championship     Adam Smith v Ted Vidler   Richard Rose
14:00 Jubilee     Brenda Watson v Alison Hare    
Fixed Jack     Richard Rose v Ted Vidler   Trevor Pedley
Plate – Final     Kath Jolly v Barbara Morrish    
Championship     Kate Davies v Alison Dartnell   Margaret Rayment